Rekolekcijas.lv

Tiem, kuri vēlas atgūt prieku, spēku un mīlestību kalpošanai

Uzziņas un pieteikšanās:

t. 26 549 433
e. vl.sajickeloker@ebrizam

Centra vadītājs:

māc. Kārlis Irbe
t. 29 630 953
e. moc.liamg@ebri.silrak

Kas tas ir?

Tā ir garīgas un fiziskas atspirgšanas vieta mācītājiem, draudžu darbiniekiem un arī pārējiem. Sākotnēji tā tika veidota, rūpējoties par LELB mācītājiem un viņu ģimenēm. Plānoja, ka tādas būs vairākas un izvēle par labu kādai tiks izdarīta: 1) ja būs mācītājmuiža un citas dzīvojamās telpas, 2) tuvumā baznīca, 3) ūdens tilpe peldēšanai (priekšroka - jūrai). Kapituls izvēlējās Mazirbi. Projekta autore - Helēna Dekante. Sadarbībā ar Saksijas un Bādenes mācītāju apvienību tika izbūvētas trīs ģimenes mājiņas. Tajās ērti var izvietoties pieci cilvēki. Katrā mājā ir trīs istabas, visas ērtības - duša, WC, virtuve. Darbi muižā vēl turpinās, jāizbūvē otrais stāvs un pagrabs. Cik atļauj spēki un līdzekļi, jādarbojas arī pie parka izveides, vides sakopšanas un apzaļumošanas. Skaista vide palīdz būt skaistākiem, arī rekolekcijas ir metode, kā kļūt skaistākiem. Rekolekcijas ir veids, kā sadzirdēt Dieva aicinājumu savā dvēselē un kā iepazīto īstenot savā ikdienā.

Kur tas atrodas?

Centrs atrodas Ziemeļkurzemes jūrmalā 20km no Kolkasraga. Tā ir klusa vieta nedaudz ārpus Mazirbes ciema. Jūra atrodas divdesmit minūšu gājiena attālumā.

Padomju laikā šī bija slēgtā zona, kurā kārtību noteica robežsardze. Tāda vēsture, protams, atstājusi savdabīgas pēdas. Taču Rekolekciju centrs atrodas arī Slīteres nacionālajā parkā, un tas savukārt nozīmē neskartu dabu ar unikālu reljefu (vigas un kangari) un tīru jūrmalu.

Kas tur notiek?

Baznīcā un muižas kapelā notiek lūgšanas. Divas reizes mēnesī uz dievkalpojumu pulcējas vietējā draudze. Tiem var pievienoties ikviens (vasarā - baznīcā, ziemā - muižā). Mācītājiem tiek organizētas rekolekcijas, kas notikušas gan grupās, gan atsevišķi. Arī formas mēdz būt dažādas - individuālās klusuma, seminārtipa, laulāto rekolekcijas. Turklāt draudzes labprāt lieto telpas Alfas kursa nedēļas nogalēm, semināriem, lūgšanu naktīm u.c. Draudžu padomes par labu iespēju ir atzinušas nedēļas nogales pavadīšanu kopīgā atpūtā, arī plānošanai, semināriem. Viesi labprāt izmanto mājiņas vienkārši atpūtai. Vasaras sezonai (jūlijam, augustam) tās ir pat ļoti pieprasītas. Neraugoties uz pietiekami lielo aktivitāti un noslogojumu, gandrīz vienmēr atradīsies vieta cilvēkam, kurš gribētu pabūt klusumā, atpūsties, kopīgi pastrādāt un sakārtot domas.

Cik tas maksā?

Tie, kas bijuši līdzīgās vietās, zina, cik maksā rekolekcijas, piemēram, Anglijā vai, teiksim, Vācijā. Mēs nepelnām, centru uztur ziedojumi. Ceram sakārtot finansiālo pusi tā, lai centrs ar laiku būtu rentabls un varētu attīstīties. Lai tas īstenotos, mums pirmām kārtām jāiekārto vairāk telpu. Tāpat ir vajadzīgi vairāki rekolekciju vadītāji, speciālisti, kurus pieaicinām. Lai vadītu rekolekcijas mācītājiem, nav obligāti jābūt mācītājam, taču obligāti jābūt Gara dāvanām un pieredzei to darīt. Bez mācītājiem ir arī vēl citas grupas, kurām vajadzētu šādu kalpošanu (pusaudži, laulātie, katehūmeni, dažādas krīzes grupas u.c.). Tas viss maksā nesavtīgu kalpošanu un daudz laika nedalītai uzmanībai.

Varavīksne

Mazirbes rekolekciju centrs